son dakika

1600 TL için Kırıkkale’de Cinayet

Kırıkkale Haber olarak sosyal medyada arama ilanlarını paylaştığımız Murat DEMİR’i iş arkadaşı Ali T. tarafından sopayla darp ederek öldürüldüğü tespit edildi.

Ankara da yaklaşık bir ay önce kayıp olan Mamak Belediyesi İşçisi Murat DEMİR, Televizyon Programlarında ve Sosyal Medyalarda kayıp olarak aranıyordu. Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekipleri taradından DEMİR’in en son telefon görüşmesinde Ali T. isimli iş arkadaşı olduğu öğrenildi. Ali T. ile aralarında ki ilişki üzerine yoğunlaşan ekipler, DEMİR ile T.’nin sık sık görüştüğü bilgisini aldılar. Soruşturma üzerine derinleşen ekipler, Ali T. ‘nin şüpheli tavırlarından dolayı göz altına aldılar.

Emniyet ekiplerine ifade veren Ali T. 15 Kasım 2018 tarihinde babasının vefat ettiğini belirtti. Bu tarihte Murat DEMİR’den cenaze ile ilgili masrafların karşılanması için 1.600 TL borç para aldığını ve karşılığında Murat DEMİR’e 20.000 TL’lik senet imzalayıp teslim ettiğini söyledi.

Aradan zaman geçtikten sonra DEMİR ile buluşan Ali T. , Kırıkkale ili Kızılırmak yakınlarında nehir kenarında alkol içmeye gittiklerini söyledi. Bu sırada DEMİR ile tartışma yaşayan Ali T., DEMİR’in kendisine hareket ettiğini, ahlaksız tekliflerde bulunduğunu söylemesi üzerine sözlü tartışma kavgaya dönüşmesi sonucu otomobilde bulunan sopa ile Demir’e vurarak öldürdüğünü itiraf etti.  Murat DEMİR’in cansız bedenini Kızılırmak kıyısında bulunan boş alana açtığı çukura gömdüğünü söyleyen Ali T.’nin ifadesi üzerine olay yerinde DEMİR’in cansız bedenine ulaşıldı.

Bir aydır aranan Murat DEMİR’in cansız bedenine ulaşılması yakınlarını derin üzüntü içerisine boğdu. DEMİR’in naaşı 26 Aralık 2018 tarihinde öğlen namazına müteakip Sincan Çimşit Mezarlığında defnedilecektir.

Check Also

Kırıkkale7 Sitemiz Geri Döndü

Kırıkkale iline hizmet aşkıyla yaşayan ekibimiz ile birlikte habercilik anlayışını sizlere sunduğumuz hizmetle mutluluk duyuyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir