Çeşnigir Köprüsü

Çeşnigir Kanyonu Projesi Hız Kesmeden Devam Ediyor

Kırıkkale Valiliği tarafından,Kızılırmak nehri üzerinde yer alan Selçuklu Devletinin Kırıkkale’ye emaneti olan Çeşnigir Köprüsünün, Kırıkkale turizmine katkı sağlamak için hazırlamış oldukları Çeşnigir Kanyonu projesi hız kesmeden devam ediyor.

Selçuklu Devletinin yadigarı, Kızılırmak nehrimizin kemeri Kırıkkale ilinin bir sembolü olan Çeşnigir Kanyonu projesinin Kırıkkale Turizmine kazandırılması amacıyla hazırlanan proje, Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, incelemeleriyle hız kesmeden devam ediyor. Vali Sezer, proje alanını incelemek için gittiğinde Karaahmetli köyünde tekne ustalığı yapan Ayhan Şahin’in de tekne atölyesini ziyaret etti.

Nehir Kenarı

Proje içeriğinde ise yok yok olacak. Nehrin en güzel manzarasını izleyebileceğiniz Seyir Terasları, yeşil alanın içinde doğayı içinizde hissedeceğiniz kır kahveleri ile nehrin bir yakasından başka yakasını birleştirecek asma köprü, doğa yürüyüşlerinizi yapabileceğiniz alanlar tekne gezintisi yapmak için iskeleler bulunacak. Projenin en hassas noktası ile bölgenin doğasını bozmadan yapılacak olmasıdır.

Seyir

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğini alan projede çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Cam teras gibi seyir alanlarının yanı sıra elektrikli tekneler sayesinde nehir turu yapılabilecek. Bölgeye yakın alanda bulunan Köprüköy içinde çalışmalarının olduğunu Kırıkkale haber ekibine belirten Vali Sezer, köy içerisinde bulunan okulunda turizme kazandırılacağını ayrıca köy mimarisini yansıtan yeni binaların yapılacağını belirtti. Kısmı olarak 2019 yazında hizmete gireceği öğrenildi.

Check Also

Kırıkkale7 Sitemiz Geri Döndü

Kırıkkale iline hizmet aşkıyla yaşayan ekibimiz ile birlikte habercilik anlayışını sizlere sunduğumuz hizmetle mutluluk duyuyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir