Gönüllü öğretmenlerden takdirlik çalışma

Kırıkkale’de bir ortaokulda görev yapan gönüllü öğretmen, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sağlık çalışanları için kendi evinde bir haftada 225 siperlik üretiyor.

Tüpraş’ın, Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle rafinerilerinin bulunduğu 4 ildeki 30 ortaokulda kurduğu, “Robotik Kodlama, Üç Boyutlu Modelleme, Üretim Beceri” sınıflarında sağlık çalışanları için koruyucu siperlik maske üretilmeye başlandı.

Okullara verilen 3D (üç boyutlu) yazıcılar ve gönderilen malzemelerle evlerinde veya sınıflarda üretilen maskeler, Tüpraş yetkilileri tarafından İl Sağlık Müdürlüklerine teslim ediliyor.

Bu kapsamda Kırıkkale Ahmet Sümer Ortaokulu Teknoloji Tasarım öğretmeni Murat Karartı da Tüpraş tarafından gönderilen malzemelerle sağlık çalışanları için evinde bir haftada yaklaşık 225 siperlik üretiyor.

Check Also

İyileşen hasta sayısı 21bin 737’ye ulaştı

Türkiye'de, son 24 saatte 3 bin 122 kişiye Kovid-19 tanısı konulduğu, 109 kişinin hayatını kaybettiği, toplam vaka sayısının 104 bin 912'ye, can kaybının 2 bin 600'e ulaştığı açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir