Ana Sayfa / Kırıkkale Haber / Kırıkkale Bekçileri Göreve Başladılar
Kırıkkale Bekçi

Kırıkkale Bekçileri Göreve Başladılar

Eski Bekçi sisteminin Türkiye’de yeniden oluşturulması üzerine 21 Mart 2019 tarihinde uzman kişilerden eğitim alan 100 adet bekçi Kırıkkale çarşılarında ve mahallerinde güvenliği sağlamak için göreve başladılar.

Kırıkkale haber muhabirlerinin edindiği bilgilere göre, Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanın’da ilk dönem bekçilerin göreve başlamaları nedeniyle tören düzenlendi. Tören konuşma yapan Kırıkkale İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu’nun konuşmasını kaydeden Kırıkkale Haber, göreve başlayan bekçilerin uzun, ince ve meşakkatli bir yolda başladıklarını belirtti. 1970’li yılları hatırlatan Çorumlu, seneler önce bu sistemin teşkilatın her kademesinde yer aldığı yoğun kadro ile çalıştığını belirtti.

Kırıkkale ilinde bekçi alımının diğer illere göre biraz sonra yapıldığını belirten Çorumlu, Kırıkkale ili içinde işlenen suçların sokaklarda ve gece saatlerinde olmasına yönelik bu projenin Kırıkkale’ye de caydırıcı ve önleyici olacağını belirtti. Bekçilere konuşmasında kanunlar çerçevesinde suçun işlenmesine yönelik aktif olarak görev alacaklarını belirten Çorumlu, Kırıkkale halkının can, mal ve ırz güvenliğinin sağlanmasının devlet olmanın bir görevi olduklarını belirtti.

Kırıkkale haber muhabirlerinin edindiği bilgilere göre Kırıkkale ilinde il ve ilçelerde toplam 100 olmak üzere 65 il merkezi ve 35 ilçe merkezlerinde hizmet vereceğini öğrenildi.

 

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Ferman Aldemir

Kırıkkale SMMM Odası Başkanı Güven Tazeledi

Kırıkkale Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası 25-26 Mayıs 2019 tarihinde planlanan genel kurul toplantısını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir