Ana Sayfa / Kırıkkale Haber / Kırıkkale Kar ve Buz Temizleme Çalışması
kırıkkale kar

Kırıkkale Kar ve Buz Temizleme Çalışması

Kırıkkale ilinde etkili olan kar ve kuvvetli buzlanma olayları güneşin etkisi ile erimeye başladı. Kırıkkale ekipleri yollarda ve kaldırımları vatandaşların kullanmasını sağladı.

Kırıkkale haber muhabirlerinin edindiği bilgilere göre, 6 Ocak 2018 tarihinde yoğun kar yağışının ardından Pazartesi günü gündüz güneşin ve açık havanın etkili olması Kırıkkalelilerin zor anlar yaşamasını önledi. Kırıkkale ilgili ekipler yollarda ve kaldırımlarda meydana gelen kar ve buzlanma olaylarını vatandaşların zor anlar yaşamaması için temizledi. Öğrencilere okulların tatil olması sebebiyle önemler alındı. Kırıkkale Haber olarak Kırıkkale kar tatili haberini ilk olarak bizim verdiğimizi biliyorsunuz. Kırıkkale halkına her zaman hizmette sonsuzluk amacıyla Kırıkkale halkına gazetecilik anlamında hizmet vermeye devam ediyoruz. Yoğunluk olduğu kar ve yağmur yerine bırakması etrafın soğunun bir azalmasını ve Kırıkkale halkına rahatlamasını sağladı.

Merkez ve ilçelerdeki çalışmalar sayesinde Kırıkkale bir gün karın tadını çıkardı. Sokaklarda çocuklar kar topu oynayıp kardan adam yaptılar. Arabaların üzerinde biriken karı göre Kırıkkale halkı sabah kahvaltısından sonra araçlarının üzerinde bulunan karları temizlediler. Aslında vatandaşların temizlemesine de gerek kalmadı çünkü çocuklar tüm karı kardan adam yapmada kullandılar. Güneşin etkisi ile tam güzel vakit geçirmek isteyen Kırıkkale halkı güneşli yağmurlu havada bıraktılar. Kırıkkale Belediyesi ekipleri kar yağmasına başlamasının ardından Kırıkkale7 gün 24 saat karla mücadele çalışması yaptılar. Kırıkkale yollarda görünmeyen ani buzlanmaları önlemek için ilgili ekipler yollara tuzlama çalışması yaptılar. Araçları ile işe gitmek isteyen vatandaşlar Kırıkkale ilinde Zafer Caddesinde zor anlar yaşadılar. Park sorunun nedeniyle açık alana çeken vatandaşlar, Kırıkkale ilinde yeni yapılan binalarda kapalı otoparkın olmasının zorunlu olması gerektiğini söylediler.

Kırıkkale okulların tatil olup olmayacağı şuan için bilinmiyor. Öğrencilerin sınav zamanı içerisinde olmaları Kırıkkale vatandaşlarının nasıl durumda olacağını gösteriyor. Kırıkkale 7 internet sitemizden Kırıkkale iline dair tüm habere ulaşabilirsiniz. Kırıkkale halkının güneş yağmur kar ile birlikte yapılan yapılacak tüm haberi burada olacak. Sizde sosyal medya hesaplarınızda bizimle ilgili paylaşımlarda bulunarak bize destek verilmesini sağlayabilirsiniz. Kırıkkale ilinin en güncel haber sayfası olmaktan gurur duyuyoruz.

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Ferman Aldemir

Kırıkkale SMMM Odası Başkanı Güven Tazeledi

Kırıkkale Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası 25-26 Mayıs 2019 tarihinde planlanan genel kurul toplantısını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir