Ana Sayfa / Kırıkkale Haber / Kırıkkale Kırık Not Korkusu
kırıkkale

Kırıkkale Kırık Not Korkusu

Kırıkkale ili merkezinde 14 Ocak 2019 tarihinden beri kayıp olan 3 tane kız lise öğrencisi aranmaktaydı. Neyse ki korkulan şeyler olmadan lise öğrencileri Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla yerleri tespit edilerek anne-babalarına teslim edildi.

Her geçen günde Kırıkkale ilinde farklı durumlar yaşanmaya devam ediyor. Kırıkkale Haber olarak bugün Kırıkkale halkı içinden 2019 yılında ailelerin çocuklarını kırık nottan dolayı korkutması sonucu çocukların kurtuluş yolu aramak için evden kaçmak istemelerini ve üç gündür üç kız çocuğunun evinden kaçmalarını anlatacağız. Kırıkkale ilinde karnelerinde ki düşük notlardan korkan üç lise öğrencisi cuma günü karnelerini almadan önce düşük notlarından dolayı evlerinden kaçarak, arkadaşlarının evinde yaşadılar. Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin lise öğrencilerinin cep telefonu sinyalinden Merkez ilçesi Bahçelievler Mahallesinde ikamet eden okul arkadaşlarının evinde sinyal bulundu, operasyonla kız öğrenciler Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürüldüler. Karnelerinin kötü olduğu için evden kaçtıklarını ileri süren gençler ifadelerinin alınması üzerine ailelerine kavuşturuldu.

Asıl mesele 21. yüz yılda bu kadar bilinçli bir dünyada halen okulla veya başka şeylerle ailelerin öğrencileri korkutması. Lise hayatı öğrenciler için Türkiye’de okumanın isteğe bağlı olarak yaşanılan bir eğitim hayatı olarak görülüyor. Burada öğrencilere okuma niyeti olup olmadığı sorularak bir karar alınıyor, erkek öğrenciler için bir iş yerine girerek iş hayatına erkenden atılmaları gerektiği kız öğrenciler için evlendirme veya iş hayatına erkenden atılmayla başlıyor. Bu bilincin hala devam etmesi kadar üzücü bir durum bulunmamakta. İnsanlara bir hayat veriliyor ve bu hayatın hiç bir kararında kendileri olmuyor. Artık aileler buradaki davranışlarını değiştirsinler her şeyin bir yaşı var oyunun, okulun, eğitimin, gezmenin, tozmanın hepsinin bir zamanı var aslında. Bunları zamanında yapmak kadar kolay bir şeyde yok. Lise öğrencilerine daha dikkatli olmak gerekiyor. Gelişim çağında olan bu öğrenciler vücutlarında yaşadıkları farklı hormonal durumdan olayları farklı değerlendirme ve yorumlama gerçekleştirebiliyorlar. Aileler burada daha dikkatli olmalı ve gençlerin eğitimine önem vermelidirler. Kendilerinin gelecekte olmak istedikleri mesleklere doğru yönlendirmeli ve istemediği mesleği yapmaya zorlamamalılar.

Kırıkkale Haber olarak bütün gençlerin yanındayız, gençler bizim geleceğimiz olacağı unutulmamalı.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ferman Aldemir

Kırıkkale SMMM Odası Başkanı Güven Tazeledi

Kırıkkale Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası 25-26 Mayıs 2019 tarihinde planlanan genel kurul toplantısını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir