Ana Sayfa / Eğitim / Kırıkkale Öğrencilerin Doğa Çantaları
kırıkkale haber
kırıkkale haber

Kırıkkale Öğrencilerin Doğa Çantaları

Kırıkkale’de bir meslek lisesi varsa, yüzlerce yıldır doğadan kaybolmamış naylon torbalara alternatif olarak, vatandaşlara dağıtılmak üzere yeşil ve daha hesaplanmış kumaş torbalar ekmeye başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen ücretli bir çanta kullanımı için başvuru, 1 Ocak’ta yapılacak kuralların yürürlüğe girmesinden sonra, kumaş çanta için ilgi çekicidir. Hehit Ali Tonga Anadolu meslek lisesi öğrencilerine 12. sınıfta 9 öğrenciyle, öğretmenler, uzman el dikiş asistanları. Yeşil kumaş vatandaşlara ücretsiz dağıtılacak.

Kırıkkale Haber muhabiri okul müdürüne göre, proje kamuya açık alanda. Öğrencilerin projeyi uyguladıklarını söyleyen okul müdürü, kendi aralarında konuşuyor: Öğrencilerimizden bazıları doğal çanta dikiyor, süslüyor. Ayrıca uyarırız. Giyim öğretmeni bize zamanlayıcıların toplum için bir nimet aradığını söyledi. Okul müdürü, “Saf pamuklu kumaş ve bu torbaların dikilmesi toplumun yararına bir iyilik yapıyor. Çocuklarımızın bu bebek bezi çantalarında el emeği var ”dedi.

Atık bertarafı, yıkaması ve yeniden kullanımı için bir doku deposu olan okul müdürü, şunları belirtmek için kullanılabilir: “Eğer oraya giderse, içtikten sonra safra yedikten sonra halkımız veya pazara giderler. Onları bu kumaş çantalarla çeşitlendirebilirsiniz. ” dedi.

12. sınıf öğrencisi, vatandaşların yararına sosyal sorumluluk etkinliklerine katılma isteğini de dile getirdi. Naylon torba satmak istediğini söyledi: “Bu şekilde çevremizi koruyoruz. Hızlı hareket ediyoruz. Orta için hazırız. Cuma günü dağıtıyoruz. Doğaya zarar vermez. Benzer şeyler devam ediyor. ”

Bu habere de bakabilirisiniz

Ferman Aldemir

Kırıkkale SMMM Odası Başkanı Güven Tazeledi

Kırıkkale Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası 25-26 Mayıs 2019 tarihinde planlanan genel kurul toplantısını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir