Ana Sayfa / Kırıkkale Haber / Kırıkkale Tarla Kavgası
kırıkkale tarla kavgası

Kırıkkale Tarla Kavgası

Kırıkkale iline bağlı Keskin ilçesi Barak obasında iki kardeş arasında gerçekleşen tarla nedeniyle oluşan kavgada 46 yaşındaki Yaşar A., 52 yaşındaki abisi Ramazan A. ‘yı elindeki silahı ateş etmesi sonucu öldürdü, genç yeğeni 24 yaşındaki Murat A.’yı ise silahla yaraladı.

Kırıkkale haber  muhabirlerinin edindiği bilgilere göre, 10 Mart 2019 tarihi Pazar günü öğleden sonra saat 14:45 sularında Barak Obasında iki kardeş arasındaki tartışma kanla sonuçlandı. Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde destek elemanı pozisyonunda çalışan Yaşar A., daha önce de tartışmış oldukları bir tarla nedeniyle yine konusu açıldı. Ceza evinde çalışan abisi Ramazan A. ile durumu tekrar konuşan Yaşar A. abi kardeş arasında tartışma yeniden alev aldı. Tartışmanın büyümesi üzerine, yanında taşıdığı silahı çıkaran Yaşar A. abisine doğru tutarak ateş etti. Olay yerinde babası ile amcasını ayırt eden yeğen Murat A. yaralanırken baba Ramazan A. olay yerinde hayatının kaybedildiği öğrenildi. Olay yerinden hızla kaçan Yaşar A.’nın yakalanması için güvenlik ekipleri operasyonlar düzenliyor.

Yaralanan yeğen Murat A. Keskin Devlet Hastanesinde tedavisi devam ediyor. Kırıkkale ilinde böyle olayların yaşanmasının sayısının ve sıklığının arttığının farkında mısınız ? İzin verirseniz haberimize bir tespitle devam etmek istiyorum.

Yıllar çok eski zamanları gösteriyordu. Tüm Türkiye’ye silahlar tabancalar bu şehirden giderdi hep. O kadar çok silah üretimi olurdu olmasına ama Kırıkkale ilinde bir tane 7 65 görmek çok zordu. Silahçılar caddesinde vitrinde tek tük dururdu. Kırıkkale haberlerini takip etmek için gazeteler alınırdı tabi daha biz yoktuk. Ama yılda tek tük bir haberde birisinin başka birine tabanca ile zarar verdiği öğrenilirdi. Kırıkkale ilinde burada yaşanılan olayların ne kadar çirkinleştiğinin farkındayız. Kırıkkale ilinde tarla kavgası olmazdı eskiden. Her yer tarla zaten ve tarla sahipleri emek harcayan anne babalardı. Ne zaman tarla meseleleri çoluk çoğunun (burada yaşın bir önemi yok) eline geçti işte o zaman sorunlar arttı. Değerli Kırıkkale halkı buradan bir tespitte bulunmak istiyoruz. Bakın birisi öz kardeşini vurdu kendisi hapse girecek abisi mezara yeğeni hastanelerde geziyor. Bakın tarla yine kimseye kalmadı bu kadar bir sinire gelip ortalığı karıştırmayın.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ferman Aldemir

Kırıkkale SMMM Odası Başkanı Güven Tazeledi

Kırıkkale Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası 25-26 Mayıs 2019 tarihinde planlanan genel kurul toplantısını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir