Mehmet Saygılı

Mehmet Saygılı Kimdir ?

Mehmet Saygılı Kırıkkale Belediye Başkanı , 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde de yeniden Ak Parti ‘den aday gösterildi. Kırıkkale ilinde yerel seçim çalışmalarını sürdüren Saygılı’ya ait biyografi aşağıda anlatılmıştır.

Ak Parti Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Saygılı, Kırıkkale haber muhabirlerinin edindiği bilgilere göre, 1969 yılında Kırıkkale ilinde dünyaya geldi. Kırıkkale ilinde bir çok bürokrat, üst yönetimin ilk öğretim hayatına Tınaz İlkokulunda başladı. Orta öğretimini Atatürk Ortaokulunda devam eden Saygılı, Liseyi Kırıkkale Lisesi’nde tamamladı. 1986 yılında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü kazandı. 1990 yılında lisans hayatını tamamlayan saygılı 1992 yılına kadar İngiltere de yabancı dil eğitimi aldı.  Askerlik hizmetini de tamamlayan Ak Parti Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Saygılı, 1992 yılından sonra ticaret hayatına atıldı.

Mehmet Saygılı, 2009 yılında yapılan AKP İl Genel Meclis üyeliğine seçildi. 2011 yılında meclis üyeliğinden terfi eden Saygılı, İl Genel Meclisi Başkanı seçildi. Serbest Mali Müşavir unvanı sahibi olan Saygılı, Kırıkkale İl Tanıtma ve Kalkındırma Vakfı kurucu üyesidir.

AKP Kırıkkale Belediye Başkanı Adayı Mehmet Saygılı, mevcutta Belediye Başkanı görevinde olup evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizceyi iyi derede bilmektedir.

Check Also

Kırıkkale’ye Yeni Rahmi Pehlivanlı Eserleri Getirildi

Keskinli Görsel sanatçı Rahmi Pehlivanlı’ya ait 179 adet eser Kırıkkale Valiliği katkılarıyla Kırıkkale İl Kültür …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir