Ana Sayfa / Kırıkkale Haber / Öğretmenevi Ördekleri Hırsızı Yakalandı
kırıkkale haber
kırıkkale haber

Öğretmenevi Ördekleri Hırsızı Yakalandı

Kırıkkale Öğretmenevi bahçesinde bulunan ördeklerin her geçen gün birer birer kaybolması üzerine güvenlik kameralarını izleyen yetkililer ördeklere kimin zarar verdiğini ve kaçırdığını tespit etti.

GELİNCİK ÖRDEKLERE SALDIRDI

Kırıkkale haber muhabirlerinin edindiği bilgilere göre, Kırıkkale Merkez ili Fabrikalar Mahallesinde bulunan Kırıkkale Öğretmenevi Müdürlüğü’nün bahçesine Nisan ayında 10 adet ördek alınmıştı. Kurum bahçesinde gezen ve süs havuzunda yüzen ördeklerin her geçen gün bir tanesi kaybolması kurum yetkililerini şüphelendirdi. İlk olarak 10 adet olarak alınan ördeklerin öncelikle 4 tanesi telef oldu. Geriye kalan 6 adet ördekten ise başka günlerde 4 tanesi kayboldu. Geriye 2 tane ördek kaldığını söyleyen yetkililer; Ördeklerin başına üst üste işler geldiğini hırsızlık ve zarar verme şüphelerinden dolayı güvenlik kamera kayıtlarını incelediğini belirttiler. Kamera kayıtları sonrası ördeklerin çalınmadığı gece geç saatlerde havuzda bulunan ördeklere bir gelinciğin saldırarak telef ettiği ortaya çıktı.

2 ADET ÖRDEK KALDI

Kurum yetkilileri şuan 2 adet ördeklerinin kaldığını belirterek: “Kırıkkale merkezinde bulunan kurumumuz önünde güzel bir ambiyans olması için 10 adet ördek satın alındı. Kurumumuza gelen öğrenciler ördekleri severek kurum ile çocuklar arasında bir bağ oluşturmak istedik. Her geçen gün alınan ördeklerden ikişer ikişer eksildiğini fark ettik. Kamera kayıtlarımızı incelediğimizde bir gelinciğin gelip ördeklere zarar verdiğini tespit ettik. “ dedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Yahşihan’da intihar girişimi

Kırıkkale ili Yahşihan ilçesinde bir inşaatın en üst katına çıkarak intihar etmek isteyen B.P.’yi olay …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir