Sıfır Traktör ile Mezarlığa Gitti

Kırıkkale iline bağlı Keskin ilçesinde yaşanan olay duyanları duygulandırdı. Sıfır Traktör ile mezarlığa giren kişi önce düşündürdü sonra duygulandırdı.

Kırıkkale haber muhabirlerinin edindiği bilgilere göre, Kırıkkaleli Çiftçi İbrahim Karakuş, 2004 yılında 90 yaşında vefat eden babaannesi Hacı Döndü Karakuş’un ölmeden önceki vasiyetini yerine getirmek için sıfır kilometre traktörü ile mezarlık ziyaretine gitti. Torun Karakuş, babaannesinin ikinci el traktör alırken yardımda bulunduğunu, sıfır almasını istediğini eğer vefat ederse mezarlığa getirmesini istedi. Babaanne Hacı Döndü Karakuş 15 yıl önce 90 yaşındayken yaşlılık nedeniyle vefat etmişti. Torun İbrahim Karakuş,  Keskin’de yaşıyor ve iki çocuk babası. Sıfır kilometre traktör alarak babaannesinin vasiyetini yerine getiren torun İbrahim Karakuş, babaannesine mezarı başında dua etti.

Vefa ne kadar önemli değil mi dostlar. Unutmamak unutulmamak. İnsanlar yardımları dokunan veya dokunmayan insanları ayırt etmeden yaşanılan bir şeyler olduğunda unutmaması gerekiyor. Kırıkkale ilinin havasından mı suyundan mı bilmiyorum. Kırıkkale ilinde vefanın hayırın örnekleriyle dolu. Burada bir vatandaşımız seneler sonra babaannesinin vasiyetinin mutluluğunu Kırıkkale haber ayrıcalığıyla paylaşıyor. Bizlerde mutluluklarımı sırasıyla paylaşırız inşallah. Kırıkkale ilinde son günlerde hep 3. Sayfa Kırıkkale haber ile karşınızda olduk. Böyle duygulandırıcı ve mutlu edici haberler paylaşmak sizlere ve bizlere iyi gelmiş oldu. Kırıkkale iline bağlı Keskin ilçesinden güzel bir haberle paylaştık, daha güzel haberlerde buluşmak üzere esen kalın.

Check Also

Kırıkkale7 Sitemiz Geri Döndü

Kırıkkale iline hizmet aşkıyla yaşayan ekibimiz ile birlikte habercilik anlayışını sizlere sunduğumuz hizmetle mutluluk duyuyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir