Ana Sayfa / Kırıkkale Haber / Türkiye Belediyeler BM Kırıkkale Üyeleri Seçildi
kırıkkale belediye meclis toplantısı

Türkiye Belediyeler BM Kırıkkale Üyeleri Seçildi

Kırıkkale Belediyesi Meclis toplantısı gündeminde Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi’nde Kırıkkale’yi temsil edecek üyelerin seçimi vardı. Seçimde 3 adet asil üye ve 2 adet yedek üye seçildi.

Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Erol Mutlu Bakır başkanlığında gerçekleşen meclis toplantısında divan heyetinde Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ve Delice Belediye Başkanı Turgut Özdem vardı. Kırıkkale temsilcisi olarka en yüksek oyu Osman Türkyılmaz aldı. İkinci sırada ise Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik oldu. Üçüncü asil üye Ak Parti Kırıkkale Belediye Meclis üyesi Emrah Doğan oldu. Kırıkkale ilini Ankara’da 5 yıl boyunca temsil edecek üyeler içerisinde Ak Parti Kırıkkale İlçe Belediye Başkanları içerisinden olmaması dikkat çekici bir detay oldu.

Kırıkkale haber olarak meclis üyeleri seçiminde Ak Parti listelerinde yeterli oy almaması meclis toplantısı sonunda gündem konusu oldu. Ak Parti tarafından asil üye olarak sunulan Delice Belediye Başkanı Turgut Özdem, Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin ile yedek üyelerde bulunan Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu ile Ak Parti Kırıkkale Meclis Üyesi Hafize Yıldız gereken oy sayısını alamayarak seçilemedi.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ferman Aldemir

Kırıkkale SMMM Odası Başkanı Güven Tazeledi

Kırıkkale Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası 25-26 Mayıs 2019 tarihinde planlanan genel kurul toplantısını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir