Ana Sayfa / Kırıkkale Haber / Türkiyenin 3. Sayfa Gündemi Kırıkkale Haber
kırıkkale 3.sayfa

Türkiyenin 3. Sayfa Gündemi Kırıkkale Haber

Türkiye de gazetelerin 3. Sayfalarında klinik olayların hiç birinde eskiden Kırıkkale yer almazken şimdi Kırıkkale Haber hemen hemen haftada bir iki olması gerçekten korkutuyor. İlimizin huzuruna hiç yakışmayan hareketlerin nedenine inip gerekli çalışmaların yapılması gerekmektedir.

3. Sayfa Kırıkkale haber başlığının nasıl olduğu hakkında ise her hafta başka bir durumla karşılaşılan cinayet olaylarından bahsedilmektedir. Kırıkkale komşu illerinden Kırşehir de yaşanan bir cinayet olayının Kırıkkale’ye taşınması tüm il halkını şok etti. 45 yaşındaki Mehmet T. annesi ile para meselesinden tartışarak 75 yaşındaki anne Fayike T.’yi canice boğarak öldürdükten sonra evinde bir gün annesinin cesediyle yaşadı. Yaptığı suçtan kurtulabileceğini düşünen Mehmet T. Kırıkkale’de bir alana açtığı toprağa gömüp kaçtı. Suçluluk psikolojisi ile bir gün yaşayabilen Mehmet T. Jandarma’ya gidip annesinin öldürdüğünü daha sonra Karakeçili de boş bir alanda annesinin cesedinin bulunduğunu itiraf etti.  Öncelikle Mehmet T.’nin psikolojik kontrollerini yapan güvenlik ekipleri olay yerinde yaptığı araştırma sonucunda anne T.’nin cesedine ulaştı. Burada düşünülmesi gereken şeyler var insanlar bu hale nasıl geliyor. Artık insanlar bir birlerine neden bu kadar tahammülsüzler. İnsan psikolojisinin ilk okuldan başlayarak yüksek öğretime kadar devam ettirilmesi gerekiyor. Çünkü insanlar çaresizlik hissettikleri durumlarda olayların 3. sayfa Kırıkkale haberlere dönüşmesine neden oluyor.

İnsan psikolojisinde olaylarla savaşmayı öğrenilmesi gerekiyor. Sizlere çok kısa ile örnekleme yapmak istiyorum. Açık bir denizde hareket eden bir geminin karaya uzaklığı yüz binlerce mil olduğunu düşünün. Bu gemide 10 tane bayan 10 tane erkek var. 10 tane aslan ve 10 tanede kaplan var. Bu gemi su aldığı zaman bir süre sonra batacaktır ancak hemen batmayacağı kesin. İnsanların denize atlayarak kurtulabileceklerini düşünürler ancak o an deniz insanları suyun dibine çekerse yapabilecekleri hiç bir şey yoktur. Denize atlamadıkları durumda ise o geminin su alan kısmını tamir etme ve bununla savaşabilme imkanları vardır. Belki hepsinin canı kurtulacak. Ancak denize atlayan bir kaç kişinin yüzmesi yoksa belki insanlar o yakınlarını kaybedeceklerdir. Burada ki olayda insanların mevcut durumları ile başa geçemedikleri için yaptıkları gözüküyor.

Kırıkkale haber muhabirlerinin edindiği bilgilere göre olay Kırıkkale’ye komşu bir şehir olan Kırşehir’e bağlı Kaman ilçesinin Hamit köyünün bir mahallesinde gerçekleşmiş. 11 Ocak tarihlerinde annesinden para isteyen 45 yaşındaki koca bir adamın annesinin parasının olmadığını söylemesi üzerine tartışmaya başladılar. Tartışmanın sözlü kısmından sonra fiziksel bir hal alması üzerine annesinin boğazını sıkarak öldüren şahıs annesiyle birlikte geceyi geçirdi. Ertesi gün arabaya annesinin cesedini yükleyen şahıs, Karakeçili yol ayrımında bir alana annesinin cesedini gömerek oradan uzaklaştı. Kaman’a geri dönen Mehmet T. daha fazla suçluluk psikolojisi ile yaşayamadı. Çünkü annesini öldürmüştü. Bir canlının hayatına son vermişti. Güvenlik güçlerini arayıp itiraf etti. Olayla ilgili çalışma yapan emniyet ekipleri annesinin cesedine ulaştı. Mehmet T. ile ilgili adliyeye sevk edildi.

 

Kırıkkale’de Cami Tuvaletinde Ceset Bulundu

Bu habere de bakabilirisiniz

Ferman Aldemir

Kırıkkale SMMM Odası Başkanı Güven Tazeledi

Kırıkkale Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası 25-26 Mayıs 2019 tarihinde planlanan genel kurul toplantısını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir