Osman Türkyılmaz

Türkyılmaz: 80 Kişiye İş İstihdamı

Yahşihan Belediye Başkanı olarak seçilen Osman Türkyılmaz, 31 Mart yerel seçim için çalışmalarında vatandaşların işsizlik sorununu çözmek için projelerinin olacağını belirtmişti. Görevine başlayan Türkyılmaz, 80 kişilik istihdam projesinin müjdesini açıkladı.

Kırıkkale haber muhabirlerinin edindiği bilgilere göre, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Başkanlık görevine iş istihdamını artırıcı ve üretime dayalı konularda çalışmaya başladı. Cemil İpekçi Moda ve Tasarım Okulu olarak hazırlanan binanın tekstil atölyesi olarak 80 Yahşihanlı hanımefendinin istihdam edileceğini açıkladı. 2011 yıllarında Cemil İpekçi’nin açılışını yapan okulun proje dönemi boyunca faal olduğu projenin tamamlanması üzerine atıl durumda kullanılmayan binanın tekstil atölyesi olarak açılacağı öğrenildi.  Kırıkkale haber muhabirlerimize açıklama yapan Türkyılmaz, Kadınların ekonomiye olan katkılarının artırmasının seçim vaatleri arasında olduğunu söyledi.

Check Also

Kırıkkale7 Sitemiz Geri Döndü

Kırıkkale iline hizmet aşkıyla yaşayan ekibimiz ile birlikte habercilik anlayışını sizlere sunduğumuz hizmetle mutluluk duyuyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir